Udržitelnost

Udržitelný e-shop

V Kosco.cz se k našemu podnikání snažíme přistupovat udržitelně a s ohledem na co nejnižší zátěž pro životní prostředí. Nad každým krokem objednávky přemýšlíme a stále vymýšlíme nové cesty, jak naše služby udělat lepší nejen pro naše zákazníky, ale i přírodu kolem nás.

Získali jsme certifikát Udržitelný e-shop.

 • Výplň Flo-pak BIO rozpustná ve vodě 💧

  Jako jeden z výplňových materiálů používáme Flo-pak BIO na bázi kukuřičného škrobu, který je rozpustný ve vodě či kompostovatelný. Po tom, co si Váš balíček rozbalíte, nechte výplň rozpustit ve dřezu či misce s vodou, nezbude po ni ani stopy. Tuto výplň taktéž můžete vytřídit do hnědé BIO popelnice či dát na svůj kompost.
 • Zásilky balíme do odpovídajících velikostí krabic 📦

  Už se Vám také stalo, že jste si objednali malý krém a ten Vám přišel v krabici, kam by se takových krémů vešlo minimálně dvacet? Naše zásilky Vám přijdou vždy zabalené v úměrně velké krabici. Odpadne tím nutnost používat příliš mnoho výplňových materiálů a zároveň doručovací společnost rozveze více balíčků v jednom rozvozu či vyšle méně dopravních prostředků do ulic.
 • Používáme recyklované materiály ♻️

  Všechny obalové materiály, které nakupujeme jako nové, jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů. Snažíme se v našich zásilkách co nejvíce eliminovat plasty, které nyní používáme pouze v případě bublinkové obálky.
 • Netiskneme zbytečné papíry 🧾

  Objednávku a fakturu od nás dostanete pouze elektronicky na Váš email. Do zásilky žádné papíry nepřikládáme.
 • Osobní vyzvednutí 🏢

  Tím, že si u nás zásilku sami vyzvednete ušetříte obalové a výplňové materiály potřebné k zabalení produktů a snížíte vytížení silnic při doručování zásilky. Osobní vyzvednutí je navíc zdarma.
 • Zásilkovna 🚚

  Tuto přepravní společnost jsme pro Vás vybrali nejen proto, že věříme že patří k těm nejspolehlivějším a nejvíce prozákaznickým u nás, ale také proto, že u ní vidíme snahu přemýšlet nad udržitelností a ekologičností nabízených služeb. Ať už jde o možnost zvolit odběr v BOXu či výdejním místě bez nutnosti rozvážet zásilky na adresy po celém městě, využití elektromobility či vodíkového pohonu nebo inovace na poli využívaných technologií, energií a závazek k třídění a zero waste.
 • Přidejte se k nám 🤝

  Jsme si vědomi prostoru pro zlepšení a malými krůčky míříme k větším cílům. Věříme, že náš přístup má smysl. Budeme taktéž moc rádi, když obalové materiály ze zásilek od nás dále využijete či vytřídíte do kontejnerů na tříděný odpad.