Odličování a čištění pleti je základní krok v péči o pleť, který byste měli provádět dvakrát denně - ráno a večer. Ale jak se správně a efektivně odlíčit? Na to se podíváme v tomto článku.

Způsobů odličování je samozřejmě několik, ale za nás doporučujeme metodu double cleansing, neboli dvoufázové čištění, které zajišťuje efektivnější čištění pleti. Obzvláště večer je velice vhodná a zbaví Vaši pleť všech druhů nečistot. Ať už nosíte make-up nebo ne, je důležité pleť večer pořádně vyčistit, protože přes den se Vám na pleti nahromadí prach a spousta nečistot. Odličování pomáhá rozpustit nečistoty a make-up a to buď odličovacím olejem nebo odličovacím balzámem.

1. fáze: Odlíčení

Jak jsme si již řekli, na výběr máte buď odličovací olej nebo odličovací balzám. Je to úplně stejné, jen olej je tekutý a balzám tuhý. Obojí se nanáší jako úplně první krok ve skincare rutině a to na suchý obličej suchými dlaněmi. Při kontaktu s pletí se produkt zahřeje a rozpustí vše nanesené na pleti, a to i řasenku a rtěnku. Obličej si s daným produktem jemně masírujte cca 1 minutu a poté přidejte trochu vody. V daný moment se z olejového produktu vytvoří mléčná emulze. Tato fáze se nazývá emulzifikace. Emulzifikační čistící technologie je založená na bázi vody a oleje. Kdy se olej na pokožce dostane do kontaktu s vodou a vytváří emulzi, která přitahuje nečistoty a zbytky make-upu jako magnet. Poté omyjte vlažnou vodou, osušte čistým ručníkem a pokračujte dále s čištěním pleti.

2. fáze: Čištění

Druhá fáze je čištění pleti, které hloubkově odstraní nečistoty a přebytečný maz z pleti. Čistící gel nebo pěnu naneste na vlhký obličej a masírujte cca 1-2 minuty. Poté opláchněte vlažnou vodou. Po opláchnutí by měla být pokožka krásně čistá a neměla by vrzat/skřípat když po ní přejedete suchou dlaní. To je známka nevhodně zvoleného produktu, který přesušuje pleť.

Používání odličovače a čistícího produktu pomáhá udržovat pokožku čistou, zdravou a připravuje ji na další kroky péče:

Kroky skincare rutiny - double cleansing

Jedinou nevýhodou metody double cleansing je to, že pokud začínáte dvoufázové čištění, je finančně náročnější koupit dva produkty. Pokud ale dobře zvolíte produkty na odlíčení a čištění, nebudete litovat, Vaše pleť Vám to vrátí.

Věříme, že s námi jste o krok blíž ke krásnější pleti. 

Vaše Kosco <3