Krém SPF od Beauty of Joseon

Co znamená zkratka SPF?

SPF je zkratka pro anglické spojení Sun Protection Factor, v překladu ochranný faktor proti slunečnímu záření. 

Proč používat ochranu proti slunečnímu záření?

Aplikace krému s ochranou proti UV záření je asi jedna z těch nejdůležitějších věcí, které pro svoji pleť můžete každý den udělat. Protože až 90% předčasného stárnutí způsobuje právě UV záření. Sluneční záření viditelně zhoršuje naší pleť. Způsobuje a zhoršuje vrásky, hyperpigmentaci a zviditelňuje jizvy po akné.

Kdy SPF používat?

UV záření také působí i když nesvítí sluníčko, takže když prší nebo je pod mrakem, stále prostupuje skrz mraky a narušuje naši pokožku. Proto je důležité používat SPF po celý rok, ne jen v létě když se opalujeme. A během teplých slunečných dní reaplikovat přes den krém s SPF, např. pomocí mlhy ve spreji nebo pudru s faktorem.

Ve skincare rutinně používáme SPF jako úplně poslední krok. Po vyčištění, tonizaci, séru a denním krému teprve naneseme ochranný krém proti slunečnímu záření. Pozor nemíchejte denní krém a SPF dohromady, naneste je vždycky zvlášť po sobě. A pouze ráno, na noc nepoužívejte krém s ochranou. 

Kroky péče o pleť

Jak dělíme SPF?

  • Minerální
  • Chemické
  • Korejské

Minerální

Minerální SPF poznáme podle jejich hustější konzistence a obsahu minerálních filtrů jako je oxid zinečnatý a/nebo titaničitý. Odráží, blokují a rozptylují UV paprsky. Jsou vhodné i na citlivou pleť a působí ihned od nanesení. Jediné mínus minerálních ochranných krému je, že se mohou hůře roztírat a zanechávat bílý film na pleti.  

Chemické

Velká část opalovacích krému, které se prodávají u nás v lékárnách a drogeriích. Obsahují chemické filtry, které absorbují a rozptylují UV paprsky. Mají lehčí konzistenci a vyšší vstřebatelnost než minerální SPF, ale většinou jsou účinné až po 20 minutách od nanesení. Protože paprsky neodráží, ale absorbují musí se počkat, než se vstřebá produkt do pokožky.

Korejské

Korejské produkty s ochrannými filtry proti UV záření využívají pokročilé technologie, které dokážou vyrobit lehký a dobře vstřebatelných krém/fluid, který je vysoce účinný. Nezanechávají žádné bílé ani mastné filmy na pleti. Dostupné jsou většinou s ochranou 30 a vyšší, většina produktů mají ochranu 50+.

Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

Narozdíl od UVB záření, které způsobuje sluneční spáleniny, UVA záření bolest nezpůsobuje, což ale neznamená, že není škodlivé. Právě naopak – proniká velmi hluboko do kůže a ovlivňuje buňky dermis (hlubší vrstva kůže).

Zdroj: madeformoms.cz

Proč je zdravé používat ochranné produkty?

  • Chrání proti ultrafialovému záření – ozonová vrstva se každoročně ztenčuje a prochází jí daleko více škodlivého záření. Ochranné krémy zabraňují pronikání záření do pokožky a tím předchází spálení a reakcím na slunce.
  • Snižují riziko rakoviny kůže – pravidelnou aplikací ochranných slunečních krémů snížíte riziko vzniku rakoviny kůže až o 50%
  • Chrání proti předčasnému stárnutí kůže – ultrafialové záření způsobuje tzv. fotostárnutí. Fotostárnutí se velmi liší od klasického (chronologického) stárnutí, protože poškození pokožky plynoucí z ultrafialového záření výrazně ovlivňuje strukturu pleti.
  • Zabraňují tvorbě pigmentových skvrn – ochranné krémy pomáhají předcházet nežádoucímu zabarvení a tvorbě tmavých pigmentových skvrn. Pleť je díky nim hladší, tón pleti je sjednocený.
  • Pečují, hydratují a vyživují – díky vhodně zvoleným složkám v průběhu slunění chrání pokožku. Vyživují, zjemňují, regenerují a vyhlazují. Pokožka není vysušená a zůstane déle krásné, jednotné a zlatavé opálení.

Jaká je prevence proti spálení?

  • Pravidelné mazání každou 1 hodinu až 3 hodiny od namazání
  • Vyhnout se opalování mezi 11-15 hodinou, protože to je slunce nejsilnější
  • Zvolit vhodný faktor podle fototypu a délky pobytu na slunci
  • Opakovat natírání po koupání
  • Při koupání používat voděodolné přípravky
  • Dostatečné množství betakarotenu

Věříme, že s námi jste o krok blíž ke krásnější pleti.

Vaše Kosco

Prohlédněte si naši nabídku krémů SPF →